Skip to navigation Skip to main content
Soelden Soelden Tiefenbachferner Tal 2025 07 08 07 50 00

De tweede week van juli 2025 is van start gegaan met ontzettend veel neerslag. Voor delen van Oostenrijk, Zwitserland en Italië zijn zelfs oranje en gele weerwaarschuwingen afgegeven vanwege de hevige regenval. Met een noordwestelijke stroming wordt koele, vochtige lucht richting de Alpen geduwd. Vandaag kan de sneeuwgrens rond 1900-2300 meter hoogte uitkomen en de eerste sneeuw is al te zien op de webcams. We hebben in dit blog een aantal fijne beelden voor je op een rijtje gezet.

Veel regen, maar ook sneeuw op hoogte

Op dit moment is van de zomer weinig te merken in de Alpenlanden. Met dank aan een krachtig lagedrukgebied boven Scandinavië (kern boven Finland) is het flink kouder dan aan het begin van de maand. Koele, vochtige lucht wordt met een noordwestelijke stroming richting de Alpen gestuurd. Aan de noordkant van de Alpenhoofdkam hebben we op dit moment te maken met een Nordstau, een weerfenomeen dat in de wintermaanden voor een enorme bak met sneeuw kan zorgen in skigebieden in de Noord-Alpen. Nu valt er vooral veel regen, maar met het dalen van de temperatuur en vorstgrens, zakt ook de sneeuwgrens. Die kan vandaag rond 1900-2300 meter hoogte uitkomen en morgen rond 2500 meter hoogte. De hoge bergtoppen kunnen rekenen op enkele tientallen centimeters, ideaal voor de gletsjers.

Sneeuw in juli is helemaal niet gek. Als het koud genoeg is en er neerslag is voorspeld, kan het op hoogte zomaar wit worden. Zelfs in augustus! En hoewel het absoluut geen sneeuw van betekenis voor komende winter is, maakt ons wintersporthart toch een sprongetje van blijdschap! Krijg jij ook altijd de kriebels van verse sneeuw?

Winterse webcams in juli

Hieronder vind je een aantal sneeuwbeelden. Op sommige webcams is de huidige sneeuwgrens goed zichtbaar!

Ischgl
Ischgl
Livigno
Livigno
Lech am Arlberg
Lech am Arlberg
Heiligenblut
Heiligenblut
Aletsch Arena
Aletsch Arena
Ankogel
Ankogel
Graun im Vinschgau
Graun im Vinschgau
Zugspitze
Zugspitze
Tuxertal
Tuxertal
Sulden / Vinschgau
Sulden / Vinschgau
Mölltaler Gletscher
Mölltaler Gletscher
Kals am Großglockner
Kals am Großglockner
Florien Winter

Over Florien

Florien ging op haar 12e voor het eerst op wintersport en was meteen verkocht. Sindsdien gaat ze ieder jaar en geniet ze van de magie van de witte bergtoppen, lekker skiën, veel lol en een feestje in de après-ski.