SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental is met 275 km aan skipistes een van de grootste en meest gevarieerde skigebieden in Oostenrijk. Vlak achter de grens met Duitsland vind je als sportieve skiër in de SkiWelt ongekend veel mogelijkheden om je skivakantie van vroeg tot laat op de ski’s door te brengen. Met heerlijke rode pistes om te carven, zwarte pistes om jezelf uit te dagen en skirondes die je door het hele skigebied brengen heb je het in de SkiWelt gegarandeerd goed naar je zin. Welke pistes en routes je zeker wilt skiën? Wij zetten ze in deze blog bij elkaar.
Waarom de SkiWelt ideaal is voor wie graag tempo maakt
Vanuit de authentieke dorpen die horen tot skigebied SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental sta je razendsnel op de piste. Daar zorgen de moderne, snelle gondelliften voor, die vanuit elk van de 8 dorpen vertrekken en waar van wachttijden vrijwel nauwelijks sprake is. Eenmaal in het skigebied zijn er heerlijk lange afdalingen zonder onderbrekingen en slimme verbindingen tussen de verschillende delen van het skigebied, zodat je veel kilometers kunt maken. En als je in een van de 81 skiliften op naar de volgende piste gaat, kun je het vervolg van je route alvast uitstippelen, terwijl je prachtig uitzicht hebt over het landschap om je heen, met de kenmerkende Wilder Kaiser en tot wel 70 drieduizenders.
De beste pistes voor sportieve afdalingen
Bekijk alle skipistes in de SkiWelt op de interactieve pistekaart hierboven.
| Piste | Piste nummer | Lengte | Hoogteverschil |
|---|---|---|---|
| Scherntann- en dalafdaling naar Hopfgarten | 24a > 20a | 5575 m | 1132 m |
| Ki-West afdaling naar Aschau | 120 | 4693 m | 729 m |
| Filzboden afdaling naar Brixen | 7 | 3764 m | 421 m |
| Hausberg afdaling naar Ellmau | 90 | 2998 m | 523 m |
| Keat afdaling naar Söll | 43 | 2882 m | 573 m |
| Aualm afdalingen naar Scheffau | 71 | 2652 m | 517 m |
| Joch dalafdaling naar Brixen | 6 | 2165 m | 309 m |
| Piste | Piste nummer | Lengte | Hoogteverschil |
|---|---|---|---|
| Black Eagle op de Hohe Salve | 42 | 936 m | 301 m |
| Südabfahrt op de Hohe Salve | 2c | 491 m | 200 m |
| Kaslach afdaling naar Brixen | 1 | 2793 m | 635 m |
| Ki-West Steilhang Haas Höhe | 120 | 301 m | 130 m |
| Hampfer route naar Windau afdaling Westendorf | ongeprepareerde skiroute | 1781 m | 597 m |
| Fraunwalden dalafdaling, van Almbahn naar Ellmau | 80c, ongeprepareerde skiroute | 3070 m | 612m |
| Piste | Piste nummer | Lengte | Hoogteverschil |
|---|---|---|---|
| Dalafdaling Hohe Salve-Rigi-Kraftalm naar Itter | 22 > 30 | 6036 m | 1219 m |
| Kandleralm afdaling naar Brixen | 11 | 5237 m | 1211 m |
Mooiste routes perfect voor doorgewinterde skiërs
Van de 275 km skipiste in de SkiWelt zijn 121 km rode piste, 10 km zwarte piste en 29 km ongeprepareerde skiroutes. Volop ruimte dus voor ervaren skiërs om kilometers te maken. De mooiste plekken in dit grote, moderne en duurzame skigebied ontdek je tijdens de goed gemarkeerde skiroutes.
SkiWelt Tour: ideale ronde voor een sportieve skidag
Tijdens de SkiWelt Tour maak je een ronde langs de mooiste plekken in de SkiWelt. De route is in het skigebied met duidelijke bordjes gemarkeerd, wat het makkelijk maakt om de route te volgen. De SkiWelt Tour kan prima op één dag gedaan worden. Natuurlijk kun je de route ook over meerdere dagen verspreiden. Je kunt de tour namelijk in elk van de dorpen beginnen en eindigen. En het beste: je hoeft geen enkele lift of piste dubbel te nemen, tenzij je dat zelf wilt. Na iedere 3,5km kom je langs de route een SkiWelt hut tegen, waar je een tussenstop kunt maken om van een regionale lekkernij te genieten. Al naar gelang welke kant je op skiet, leg je tussen Brixen im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Scheffau, Söll en Westendorf een tour van 69 en 84 kilometer af.
- SkiWelt Tour rechtsom door het skigebied (groene bordjes), in totaal 69 km skipiste en 34 skiliften. Starten en eindigen waar je zelf wilt.
- SkiWelt Tour linksom door het skigebied (oranje bordjes), in totaal 84 km skipiste en 37 skiliften. Starten en eindigen waar je zelf wilt.
KitzSkiWelt Tour: combinatie van snelheid en flow
Red je de SkiWelt Tour gemakkelijk op één dag? Dan is de KitzSkiWelt Tour je volgende lange afstand uitdaging. Deze imponerende skironde verbindt de SkiWelt met het naastgelegen skigebied KitzSki en vormt de langste skironde ter wereld! Vanuit SkiWelt dorp Going bij de Wilder Kaiser ski je op perfecte pistes dwars door de Kitzbüheler Alpen naar Hollersbach en terug. Daarbij zul je vroeg moeten starten, een flink tempo moeten aanhouden en slechts kort kunnen pauzeren, want met 90 km afstand en 8848 hoogtemeters hebben zelfs prof-skiërs de hele dag nodig voor tocht. Voor de KitzSkiWelt Tour is een speciaal skiticket verkrijgbaar, waarmee je op één dag toegang tot beide skigebieden hebt.
- KitzSkiWelt Tour: met 90 km de langste skitocht ter wereld,
- Speciaal dagticket biedt toegang tot de 2 naast elkaar gelegen skigebieden waar de skitocht doorheen gaat.
- Skibus vanaf eindpunt brengt je eventueel richting je start-skigebied of dorp terug.
Tips om drukte te vermijden
Als je de SkiWelt Tour of KitzSkiWelt Tour gaat skiën is het fijn als het wat rustiger op de pistes is en je voldoende tijd hebt. De belangrijkste factoren om je tocht succesvol te kunnen maken én af te ronden zijn: tijd, goede conditie en snacks voor onderweg.
- Maak gebruik van Early bird skiën. De gondelliften vanuit Brixen en Westendorf gaan vanaf half februari op vrijdag en zaterdag al om 07.30 uur open. Dan sta je dus extra vroeg op de piste.
- Plan je vakantie buiten de schoolvakanties. In januari en maart zijn er minder gezinnen op de piste, wat meer ruimte biedt aan snellere skiërs.
- Werk voor en tijdens je vakantie aan je fysieke conditie. Wen de eerste dagen in de bergen aan de ijle lucht en de hoogte tijdens het skiën. Later in je vakantie zul je dan makkelijker zo’n lange tocht kunnen maken.
- Neem proteïnerepen voor onderweg en een camelbag met drinken mee in een rugzak en eet en drink in de skilift. Pauzes bij een berghut zijn verlokkelijk, maar tijdens zo’n dagtocht kosten ze (net te) veel tijd, die je niet kunt missen bij de afstanden die je hebt af te leggen.
Hier wil je overnachten
Binnen skigebied SkiWelt liggen 8 authentieke Tiroolse dorpen waar je kunt overnachten. Groot voordeel daarvan is, dat vanuit elk dorp een snelle gondellift toegang tot het skigebied biedt. Binnen en tussen de meeste dorpen kun je gebruik maken van de skibussen. Deze brengen je na afloop van je skidag ook weer snel naar je accommodatie terug. Of je nu in een vakantieappartement wilt overnachten of na je skidag in een 3- of 4 sterrenhotel wilt ontspannen, er is volop keuze.
Vroeg starten loont
Zo haal je het maximale uit je skidag in de SkiWelt:
Beste liften in de ochtend
Vanaf half februari heb je een voorsprong op andere skiërs als je op vrijdag en zaterdag gebruik maakt van Early Bird skiën. De Sonnenlift en Choralmbahn in Brixen en de Alpenrosenbahn en Talkaserlift in Westendorf gaan tijdens Early Bird skiën al om 07.30 uur open en brengen je naar de vers geprepareerde pistes.
Wanneer de pistes het rustigst zijn
- ’s Morgens voor 10.00 uur en tijdens lunchtijd 12-14 uur is het duidelijk rustiger op de SkiWelt pistes. Ook op zaterdag is het meestal rustiger op de pistes dan op andere dagen.
- Buiten de schoolvakanties is het altijd rustiger op de pistes dan tijdens de schoolvakanties.
Verleng je skidag: avondskiën
SkiWelt heeft in Söll met 10 km verlichte pistes en een funpark het grootste avondskigebied van Oostenrijk. Vanaf kerstmis tot einde seizoen geopend, iedere woensdag- tot en met zaterdagavond 18.30 - 21.30 uur.
Langere skidagen, korting op je skipas
In maart is het duidelijk langer licht dan midwinter en daarom kunnen sommige liften wat langer openblijven. Bovendien kun je in maart profiteren van de Vroegboek actie én de SuperSkiWeken, voor korting op je verblijf inclusief skipas.
FAQ – SkiWelt voor sportieve skiërs
Deze weblog is geschreven in samenwerking met SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.